STEM лабораторії в Україні

 


Найпопулярніші цифрові лабораторії, доступні на українському ринку:

Pasco – виробник датчиків й цифрових лабораторій та розробник програмного забезпечення для проведення експериментів з біології, фізики, хімії, екології. Можна придбати як окремі датчики (які підключаються до комп’ютера, планшета чи смартфона, а також бездротові), так і цифрові лабораторії з предметів. Адреса сайту https://www.pasco.com/, контакти представника в Україні – mkotlyar@pasco.com. Експерименти з використанням цифрових лабораторій Pasco можна побачити за посиланням http://edcommunity.ru/pages/2015/pasco-vid1/.

Цифрові лабораторії Einstein™ (виробник – Ізраїльська компанія Фур’є) - цифрові бездротові лабораторії, які дозволяють здійснювати експерименти з природничих наук (біології, хімії, фізики). Адреса сайту http://einsteinworld.com/home/, представництво в Україні https://goo.gl/PKbnRv. Посібники з методики проведення експериментів http://e-pidruchnyky.net/catalog/fizyka/1086/ та https://e-pidruchnyky.net/catalog/biologiya/11268/.

Цифрові лабораторії AFS («All For School») є продуктом американського виробника Vernier і допомагають учням та вчителям організовувати експериментальну діяльність на уроках природничо-математичного циклу. Адреса сайту https://www.vernier.com, контакти представника в Україні vyp@b-pro.com.ua, info@b-pro.com.ua. Сайт офіційного дистриб’ютора в Україні http://b-pro.com.ua/ua/vernier (на сайті є розроблені україномовні інструкції та зразки методичних рекомендацій щодо виконання експериментів). Приклади використання лабораторії https://www.youtube.com/watch?v=8CESkmwuRO4 та на сайті розробника https://www.vernier.com/experiments/.

Німецька компанія PHYWE розробляє цифрові лабораторії для шкільної навчальної програми (зокрема, системи для комп’ютеризованого експерименту для старшокласників та студентів вищих навчальних закладів «COBRA З» і «COBRA 4», для основної школи – системи TESS, а також демонстраційне обладнання Demo для педагогів). Адреса сайту розробника http://www.phywe-systeme.com/, придбати обладнання можна за адресою http://www.ukrdidac.com.ua/ru/katalog/sec/22, обладнання для організації STEM-навчання на сайті розробника https://www.phywe.com/en/stem/, приклад використання цифрової лабораторії http://www.kspu.kr.ua/images/download-files/conf-2015-10-06/s2a6.pdf та https://www.youtube.com/watch?v=snfAcPVjldQ.

Цифрові лабораторії DIXI-Education допомагають здійснювати експерименти з предметів природничого циклу: цифрові фізичні лабораторії, цифрові хімічні лабораторії, вимірювальні комплекси з біології, цифрова лабораторія з географії, цифрові лабораторії для початкових класів. Детальна інформація щодо придбання та навчання використанню обладнання на сайті розробника https://dixi.education/laboratory-complexes/.

Це далеко не остаточний перелік цифрових лабораторій, вимірювальних комплексів та датчиків для здійснення досліджень. Альтернативою може стати обладнання від Neu Log (http://inter-systems.com.ua/news/17798/), DISLAB (http://arnek.com.ua/cifrovi-laboratoriji-dlya-osviti/cifrovi-laboratoriji-dlya-osviti-dislab.html), Labotrix (http://arnek.com.ua/novosti/tsifrovye-datchiki-labotrix.html) та багато інших.

Та якщо ви бажаєте навчити учнів не лише зчитувати дані з пристроїв, але й конструювати та програмувати їх, варто спробувати використовувати плати Arduino з набором датчиків. Детально ознайомитися з інформацією про обладнання, програмування та методикою використання можна ознайомитися на сайтах: https://doc.arduino.ua/, http://arduino-kit.com.ua, http://arduinos.com.ua/, http://arduino.net.ua/, https://arduinomania.in.ua/shop/ та багато інших.

Лабораторні прилади, електронні пристрої (3D принтери, комп'ютери, цифрові проектори, проекційні екрани різноманітних моделей, оверхед-проектори, копі-дошки, інтерактивні дошки, документкамери, проекційні столики тощо). Їх використання надає учням змогу здійснювати проектну та дослідницьку діяльність, реалізувати завдання моделювання різноманітних процесів і явищ та усвідомлено формувати якісно нові трансдисциплінарні знання. Вищезгадані пристрої дозволяють ефективно демонструвати та захищати результати досліджень, сприяють умінню виступати перед аудиторією. В нашій країні серед постачальників інтерактивних дощок, інтерактивних дисплеїв та фліп-чартів виробника SMART Technologies є компанії «Литер» http://www.smartboard.com.ua/, «Розумники» http://rozumniki.com/catalog/tovary/interaktivni_doshki/, «Смарт. Інтерактивні технології та системи» http://intis.com.ua/index.php/uk/katalog-tovarov/interaktivnoe-oborudovanie/interaktivnye-doski. Розробки уроків з використанням цього обладнання можна завантажити за посиланням. Альтернативними виробниками інтерактивних дощок є IntBoard (http://intboard.com.ua/ua/), Panasonic Elite Panaboard, ViewSonic, NewLine, IntBoard, Hitachi та багато інших.

3D принтери та 3D сканери використовують в ювелірній справі, в медицині, в аерокосмічній промисловості, машинобудуванні, прототипуванні, макетуванні, дизайні, виготовленні сувенірної продукції, виготовленні одягу та взуття, створення реквізиту для кінофільмів та багато іншого. При впровадженні STEM-освіти 3D-принтер допоможе надрукувати відсутні деталі механізмів, створити моделі та випробувати їх тощо. Програми для 3D-принтерів можна обрати за посиланням http://www.3dprint.soften.com.ua/support-3dprintsoften/software-for-3d-printer.html або https://3dprinter.ua/3d_printer_soft/. Магазинів, що постачають подібне обладнання, існує надзвичайно багато: https://3ddevice.com.ua/shop/, https://3dprinter.ua/, https://arduino.ua/cat63-3d-printeri, http://m.ua/kata/821/, https://3d4u.com.ua/ та багато інших.

Інше інтерактивне обладнання (проектори, документ-камери та інше) дозволяють презентувати результати учнівських досліджень, а також демонструвати досліди, процеси та явища. Ознайомитися з ним можна на сайтах http://inter-systems.com.ua/index.php, http://rozumniki.com/catalog/tovary/, https://elizlabs.com.ua/ua/produkti/interaktiv/multimedijne-obladnannya та інші.

Коментарі

Здоров'язбережувальна компетентність

Здоров'язбережувальна компетентність