Ні для кого не секрет, що переважна більшість речовин і процесів виробництва мають свої побічні ефекти.. Одним із яскравих прикладів подіного є батарейка.
В кожному домі безліч речей, котрі потребують підзарядки від звичайної чи акумуляторної батарейки. Ми звикли до цього блага... але воно, як і все, не вічне. Використані батарейки, переважно, потрапляють у смітник. І даремно.
БАТАРЕЙКИ НЕ МОЖНА ВИКИДАТИ У ЗВИЧАЙНЕ СМІТТЯ!!!!
Кожна батарейка, це маленька міні-лабораторія, чи міні-склад хімічних речовин.
Батарейки поділяють на два види:
За складом батарейки бувають:
- Сольові батарейки
- Лужні батарейки або алкалінові батарейки
- Ртутно-цинкові батарейки
- Ртутно-кадмієві батарейки
- Срібно-цинкові батарейки
- Мідно-цинкові батарейки
- Повітряно-цинкові батарейки
- Літієві батарейки
- Йодо-літієві батарейки
Як працюють батарейки?
- перетворють "хімічну енергію" з джерело живлення для потреб людини.
Що стається, коли батарейка потрапляє на звичайне сміттєзвалище?
- Руйнується зовнішня оболонка батарейки, в результаті чого важкі метали та ртуть, що міститься у них потрапляють у грунт та найближчі водні системи.
- Одна пальчикова батарейка, може забруднити близько 400 літрів води або 20 м2 грунту.
- Ртуть, що потрапляє з викоритсанної батарейки у водні екосистеми, піддається зміні мікроорганізми, що переробляють її на метилртуть.
- Метилртуть, навіть у малих дозах в рази токсичніша за звичайну ртуть.
- таким чином важкі метали і метилртуть, стають одним з компонентів харчових ланцюгів у природих екосистемах.
- малі водні істоти поїдають ці речовини, потім стають поживою для більших, скпричиняючи подальшу циркуляцію метилртуті у живій природі.
- метилртуть накоричується у живих істотах, що харчуються продуктами водних ресурсів, де вона була, або дрібнішими істотами, що уже накопичили в собі цю речовину.
- експерти МОЗ зазначають, що люди, що у великих дозах поїдають рибу, або трарин, що харчуються рибою стають накопичувачами метилртуті в своїх організмах.
У 1956 році на прибережних територіях Японії у місцевих рибалок виявили таку хворобу, як: Мінамата. Вона характеризується порушеннями зору, слуху, неврологічних проявах. Новонародженні можуть мути вади серця та ін.
Причина хвороби Мінамата - отруєння сполуками ртуті
Якщо жінки репродуктивного віку вживали продукти з вмістом ртуті, ці компоненти накопичувались в організмі і могли проходити через плаценту до дитити, спричинюючи відхилення. Також, якщо діти, в перші роки життя, вживають продукти отруєнні метилртуттю в них можуть виникати неврологічні та розумові відхилення.
Весь цивілізований світ давно навчився не просто утилізовувати небезпечне сміття та переробляти його, а розвиненні країни давно непоганно заробляють на переробці сміття, зокрема і батарейок.
- У Нью-Йорку викидати батарейки на звичайні звалища заборонено законодавством. Виробники і великі магазини, що продають елементи живлення, зобов’язані забезпечувати збір використаних батарейок, а інакше - штраф до 5 000 доларів.
- Прагматичні німці, не здавши стару акумуляторну батарейку, нову не можуть купити.
- В Європі є лише три заводи, які можуть переробляти батарейки і приймають їх без попереднього сортування. Один із них — у Німеччині, другий — у Франції.
І з вересня 2011 року третій відкрився і в Україні
ДАВАЙТЕ ПРИЄДНАЄМОСЯ ДО ТРАДИЦІЙ СВІДОМИХ ГРОМАДЯН І ЗБЕРЕЖЕМО ЧИСТОТУ НАШОГО РІДНОГО КРАЮ І ЗДОРОВ'Я НАШИХ ДІТЕЙ.
Коментарі
Дописати коментар